Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

People Like Us ilk müzik projesini hayata geçirdi: ‘Find Us’

Batıkan Abız, Batıkan Tanrıkulu ve Yiğit Karakaş üçlüsünün oluşturduğu People Like Us’ın ilk teklisi çıktı

  • MIXMAG TURKEY
  • 17 Kasım 2020

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Bağımsız sürdürdükleri kariyerlerine 2019 yılında kurdukları People Like Us adlı plak şirketi ve aynı ismi taşıyan yepyeni bir grup projesiyle yeni bir boyut kazandıran Batıkan Abız, Batıkan Tanrıkulu ve Yiğit Karakaş, bu proje altındaki ilk ortak teklileri olan “Find Us” adlı çalışmalarını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Yolları İstanbul’da kesişen üçlü, dostluklarını 2019 yılında bir çatı altında pekiştirmeye karar verdi. Ev arkadaşlıklarının ve kendileri gibi insanlarla buluşma isteklerinin bir dışavurumu olarak doğan People Like Us, ürettikleri özgün müzik yapımlarını ve plak şirketinin etkinliklerini düzenledikleri günlerde sergiledikleri gerçek müzikal vizyonlarını dinleyicilerle buluşturmayı hedefliyor.

Sahnedeki enerjileriyle de dikkat çeken üçlüden Batıkan Abız, kariyerine 2014 yılında İzmir’de başladı. İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen birçok kulübünde ve festivallerinde tanınmış isimlerle birlikte sahne aldı. Resmî prodüksiyonlarını 2020 yılını itibarıyla çıkarmaya başlayan Abız’ın “West Coast” ve “Never Mind” çalışmaları oldukça ilgi gördü.

Batıkan Tanrıkulu da kariyerine İzmir’de başlayan bir diğer isim olarak öne çıkıyor. 2018 yılından itibaren kariyerine İstanbul’da devam eden Tanrıkulu ayrıca Mahmut Orhan, Sezer Uysal, Aytaç Kart’ın kurmuş olduğu plak şirketi olan Sibourne bünyesinde yer alıyor. Sanatçı, Sibourne’un bu yıl çıkardığı derleme albümü “Sibourne Talents, Vol. 1”da “On The Line” parçasıyla yer almış, sonrasında People Like Us etiketiyle ilk solo teklisi “Aurora”yı yayımlamıştı.

Müzik hayatına doğum yeri Edirne’de başlayan Yiğit Karakaş’ın kariyeri ise İstanbul’a taşınma kararı aldığı 2015 yılında ivme kazandı. Aynı yıl İstanbul’da yolları müziğini beğendiği ve yakından takip ettiği Mahmut Orhan’la kesişti. 2016-2019 yılları arasında Chilai’ın müzik direktörlüğünü üstendi ve bu süreç içerisinde iki farklı derleme albümün küratörlüğünü gerçekleştirdi. Kate Linn’in “Your Love” parçasına 2018 yılında yaptığı remiksle büyük övgü toplayan Karakaş’ın diskografisinde “I See You”, “Younger” ve “Petrichor” gibi başarılı çalışmalar bulunuyor.

People Like Us üçlüsünün “Find Us” isimli yepyeni teklisini aşağıda dinleyebilirsiniz.

#Turkuaz çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...